EnglishSlovenskyČesky

Skupina Soler & Palau

Firma Soler & Palau byla založena v roce 1951, od roku 1987 je certifikována v systému ISO 9001 u British Standard Institute, od roku 1989 je s pořadovým číslem 001 první ISO 9001 registrovanou firmou u certifikačního úřadu AENOR. Na obrázku je hlavní závod v Ripoll. Celková výrobní plocha, včetně tří dalších sousedících závodů je 100.000 m2. Tím se řadí firma Soler & Palau mezi přesvědčivě největší výrobce ventilátorů v Evropě.

Samostatné závody jsou také v dalších 6 zemích Evropy, na americkém kontinentu je výrobní závod s 12.000 m2 v Mexiku, další pobočka je v USA a Austrálii.

Obchodní a exportní oddělení Soler & Palau, kde se nachází kromě velkoplošných administrativních prostor a podzemních garáží také vyrovnávací, plně elektronicky řízené exportní sklady s plochou 10.000 m2, se zakládáním v 5-ti patrech a s velkokapacitní nákladovou rampou pro nakládku kamionů.

Zkušebny a laboratoře Soler & Palau jsou vybaveny nejmodernějším zařízením a jsou akreditovanou národní nezávislou zkušebnou dle EN 45001-89, která provádí měření i pro další výrobce. Měření jsou prováděna podle standardů AMCA a BRITISH STANDARDS. Ve zkušebně je 6 stálých měřících tratí na měření výkonových charakteristik ventilátorů včetně potřebných řídících pracovišť. Z roku 1948 pocházejí patentové přihlášky Eduarda SOLERA na motor s vnějším rotorem, který firma Soler & Palau začala využívat ve ventilátorech o mnoho let dříve než ostatní výrobci. Ti tento typ motoru začali využívat až poté, co Soler & Palau vyrobil první milion motorů.

Výrobní závody a pobočky Soler & Palau ventilation group se momentálně nachází ve více než 80 zemích celého světa:

Albánie Alžírsko Argentina Austrálie
Bahrajn Belgie Brazílie Bulharsko
Černá Hora Česká republika Čína Dánsko
Egypt Estonsko Filipíny Finsko
Francie Guatemala Honduras Hongkong
Chile Chorvatsko Indie Indonésie
Irsko Island Itálie Izrael
JAR Jižní Korea Jordánsko Kanada
Katar Kazachstán Kolumbie Kosovo
Kostarika Kuvait Kypr Libanon
Litva Lotyšsko Maďarsko Makedonie
Malajsie Malta Maroko Mexiko
Německo Nizozemsko Norsko Nový Zéland
Omán Panama Peru Pobřeží slonoviny
Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko
Rusko Řecko Salvador Saúdská Arábie
Senegal Singapur Slovinsko Slovensko
SAE Srbsko Sýrie Španělsko
Švédsko Švýcarsko Thajsko Tchaj-wan
Tunisko Turecko Ukrajina Uruguay
USA Velká Británie Vietnam

 

pobočky firmy S & P jsou ve více než 80 -ti zemích celého světa
 

Content © ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o. a poskytovatelé obsahu (Soler & Palau, VIM, Wernig, Eberle, Belimo CZ, UNIVENT CZ a další)